1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-01-17, 08:03   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
Niepokoi mnie ten płyn, o czym to świadczy
Może to byś stan zapalny płuc, choroby serca ale może być też związane z chorobą nowotworową. Napewno trzeba to wyjaśnić z lekarzem. przy niewielkiej ilości płynu, stosowane jest leczenie zachowawcze i poczekać aż woda sama się wchłonie. Przy dużej ilości płynu lub jego wzroście niezbędne jest się ściągnięcie wody z płuc przy pomocy drenażu i zbadanie jego składu.
Janek1 napisał/a:
czy jest go już bardzo dużo powyżej normy
Tu niestety nie wiem. To musi lekarz to ocenić. Faktem jest że jego ilość od ostatniego PET trochę wzrosła.
Janek1 napisał/a:
co robić w tej sytuacji
Ja bym przyśpieszyła wizytę u lekarza jeżeli to możliwe.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-09-23, 17:04   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
Wnioski: Obraz narządów szyi jak w badaniu poprzednim, bez guza uchwytnego w TK.Węzły chłonne szyjne stabilne.
Wydaje mi się że najważniejszy jest wniosek radiologa. Każdy lekarz ma trochę inny sposób opisywania - ale wniosek jest jeden - obraz jak poprzednio i węzły stabilne.
Myślę że to dobry wynik.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-09-20, 10:55   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 w twoim opisie nie widzę nic co świadczyłoby o postępie choroby. Gdyby węzły były patologiczne, urosły znacznie to lekarz napewno by to zaznaczył. Tu zgadzam się z marzena66 że nic podejrzanego tam nie ma i porównanie badań daje na dzień dzisiejszy stabilny obraz.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-09-19, 11:06   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
Wnioski w porównaniu do badańz 21.12.2018 obraz guzków i węzłow stabilny.
Wydaje mi się że jeżeli w opisie jest obraz stabilny to jest dobrze. Jeżeli coś się dzieje to porównując z poprzednimi badaniami widać zmiany - na gorsze gdy choroba się rozija lub na lepsze gdy jest regresja.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-03-18, 08:36   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
Kto określa stopień zaawansowania raka,
Tu możesz poczytać o klasyfikacji nowotworów: http://www.onkonet.pl/dp_..._ocena_zaaw.php
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-03-13, 13:43   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
jak dostane to pojadę, czyli w/g Ciebie marne szanse mam na wyjście z tego ?
Nic o szansach nie mogę powiedzieć - trzeba odczekać jaka będzie odpowiedź na leczenie - które teraz ci zaproponują lekarze. Jest to jednak gorszy z wariantów niż ten Nr 1 (żadnych komórek rakowych) o którym pisała gaba i na który mieliśmy nadzieję. Przykro mi.
Pozdrawaim serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-03-13, 09:34   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 no niestety nie jest to za dobry wynik. W pobranej próbce stwierdzono komórki raka gruczołowego z naciekami na opłucną i naczynia krwionośne (angioinwazja).
Martwica komórek guza może spowodować uwolnienie do krwioobiegu zawartych w nim jonów i produktów przemiany materii co niestety też nie jest korzystne dla organizmu.
Janek1 napisał/a:
Wynik badania: Nie wykryto mutacji w badanym zakresie.
Brak mutacji oznacza że nie jest bedzie zastosowane leczenie celowane czyli ukierunkowane molekularnie.
Co na to teraz lekarze? Jakie zaproponowali leczenie?
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-03-02, 15:22   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 ja bym tam nie czytała za dużo. Czego nie ma nie może siać. To chyba dobrze. Powiedz sobie - miałem szczęście :)

5 tygodni to dość długo - tu popytaj co i jak.
Jak będą wyniki zacznie się dalsze leczenie.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-01-17, 08:07   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 zgadzam się całkowicie z gaba
gaba napisał/a:
Jak jest taka pilna sprawa a są nieporozumienia to trzeba jechać osobiście, mieć przy sobie kopię najważniejszych badań, to skierowanie z napisem pilne ii poświęcić dzień na konkretne ustalenia.
W końcu to chodzi o twoje zdrowie!!!
Janek1 napisał/a:
Tylko czy mi udziela informacji ?
A komu mają udzielić jak nie zainteresowanemu? Dziwi mnie że córka telefonicznie coś poustalała bo mnie w sprawie taty przez telefon nie chcieli podać żadnych informacji - mówiąc że nie wiadomo w końcu kto dzwoni. Ale nieważne. Najlepiej załatw wszystko osobiście to nie bądziesz się musiał zastanawiać.
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2019-01-17, 08:08 ]
będziesz (sorry - literówka ;) )
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-01-16, 09:44   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
Zarejestrowałem się na 22.01 jak to długo potrwa ta konsultacja, zabieg, dosłyszałem coś o nakłuciu przez klatkę, jak długo bedę czekał na wyniki wie tylko jeden Bóg.
To już niedługo. Zapewne będzie robiona biopsja w celu pobrania tkanki do badań histopatologicznych. Na wyniki czeka się około 2-3 tygodni. Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-01-14, 12:53   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 czy lekarz już tego PET-a widział? Jak dalsze leczenie?
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-01-10, 07:59   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
będę miał badanie 09.01.2019 r.
To bardzo szybko. Czekamy na wyniki.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-01-07, 13:42   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
Chciałbym jeszcze zapytać, czy graniczna wielkość węzłów chłonnych to węzły powiększone ?
Jeżeli graniczna wartość to moim zdaniem jeszcze w normie.
Janek1 napisał/a:
No i ten nieszęsny TK, który mnie dobija.
Możesz to badanie zamieścić? Bo twój opis może być niekompletny...
Janek1 napisał/a:
Pani w trakcie konsylium powiedziała,że ta zmiana do wycięcia, ale musimy poczekać co pokaże PET.
Zapewne ma rację. Rozumiem że się denerwujesz ale pewne rzeczy trudno przyśpieszyć. Kiedy ten PET?
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Ola Olka

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 67798

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-01-07, 08:41   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1
Janek1 napisał/a:
w wycinkach twierdza się naciek raka płaskonabłonkowego bazaloidalnego
Jeżeli dobrze rozumiem co piszesz to pierwsza diagnoza dotyczyła jamy ustnej gdzie stwierdzono raka płaskonabłonkowego. Czy te zmiany zostały usunięte czy zastosowano inne leczenie?
Janek1 napisał/a:
dam opis.tomografii , po której skierowano mnie na PETa
Opis w badaniu tomograficznym płuc jest podejrzany, zmiany mają budowę policykliczną, spikularną (nieregularną) - trzeba to dokładniej sprawdzić. Badanie PET jest tu napewno sensowne. Zalecono ci też bronchoskopię / biopsję by ocenić charakter tej zmiany? Bez tego nie można rozpocząć żadnego leczenia.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group